Zobacz cały wątek

Ja robiłem Mendla, trochę Persony, kilka zadań nauczyciela itd. - wynik matury próbnej: 22% .
A wiecie dlaczego? Bo po prostu pisałem całe rozwiązanie, które jeśli było długie często nie mieściło się w tym malutkim polu na arkuszu maturalnym. Robiłem więc selekcję co napisać a co pominąć - i przeważnie nie trafiałem w gusta sprawdzającego;).

Później kupiłem sobie książeczkę z przykładowymi arkuszami maturalnymi i kluczami do nich. Nabrałem wyczucia co trzeba napisać w rozwiązaniu a co można tylko w brudnopisie (miejsca na Nowej Maturze potrafili czasem dać 4 linijki na konkretne zadanie!).
Wynik matury - podstawowa: 88%, rozszerzona: 44% !

Tak więc oprócz dobrych zbiorów radzę zaopatrzyć się w kilka-kilkanaście gotowych arkuszy z przykladowymi zadaniami i rozwiazaniami.
Data: 2006-11-12, 10:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rozmowy o fizyce
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1663

 

Zobacz cały wątek

Wam to zwisa i powiewa, a mnie zależy jak diabli na dobrym wyniku z polskiego. Właściwie jedyny przedmiot, o który się nie martwię, to język angielski - na próbnej nabiłem 98 i 74% siedząc przy samym głośniku, tak, że słyszałem jakiś przesterowany charkot zamiast lektora.
Ostatnio zaintrygował mnie kierunek studiów o nazwie Stosunki Międzynarodowe. Prawdopodnie mogę zostać po tym co najwyżej sprzątaczem w polskiej ambasadzie w Mongolii, ale za to za samo przystąpienie do matury z WOSu zaliczają przy rekrutacji 30 pkt. Dobre, c'nie?
Data: 8 kwietnia 2006, 21:51
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Powrót z gwiazd
Odpowiedzi: 316
Wyświetleń 11662

Zobacz cały wątek

Witaj.

1. Nie masz się czego obawiać. Owszem, podstawa programowa z matematyki uległa zmianie. Jednak osoby, które przystępują do matury w roku szkolnym 2007/2008, uczyły się jeszcze według starej podstawy programowej, w związku z tym faktem Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła listę treści, które nie znajdą się w bieżącym roku na egzaminie maturalnym.

Tutaj masz link ->>

2. Poziomy egzaminu maturalnego są rozdzielone, przedmioty obowiązkowe pisemne mogą być zdawane na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Oznacza to, ze otrzymasz 1 arkusz maturalny zgodny z wcześniej zadeklarowanym przez Ciebie poziomem egzaminu.

3. Tak, masz prawo do uczestniczenia w próbnej maturze - zgłoś taką wolę do szkoły
(generalna próba matury planowana jest w marcu 2008 r. - dokładny termin ustali CKE)
Data: Pon Lut 25, 2008 10:22 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura – nie taki diabeł straszny…
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 2258

Zobacz cały wątek

Arkusze egzaminacyjne z matury próbnej - próbny egzamin maturalny 2006

Arkusze maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wraz z modelami odpowiedzi w wersji PDF. Aby przeglądać i drukować pliki PDF, należy wcześniej zainstalować na komputerze program , rozpowszechniany bezpłatnie przez firmę Adobe.

Arkusze maturalne - próbny egzamin - 15 listopada 2006 - język polski
Arkusza maturalne - ocenianie: |
Data: Czw Lis 16, 2006 2:44 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Arkusze maturalne, testy
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 25134

Zobacz cały wątek

Jestem załamany. Tak, dokładnie - załamany. Około 15 jedynek w tym roku, zagrożenie z chemii ( generalnie nauczyciela ma dziwną metodę - kto nie zaliczy soli, ten ma laske na semestr ), możliwe że również zagrożenie z angielskiego (ale na szczęście w środę test), z angielskiego, z którego mój brat dostał dzisiaj wynik próbnej matury. 97%. Rozszerzona. Niestety nie wdałem się w niego, a bardzo bym chciał .
Ogólnie cienko widze ten rok szkolny, a najlepsze jest to, że większość materiału po prostu rozumiem, a mimo to laski lecą
Data: 2006.11.20 19:11
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Licznik OFF
Odpowiedzi: 3572
Wyświetleń 269059

Zobacz cały wątek

Osz... matura ;<
więc ja zdję tak:
Polski -podstawowy
Angielski-podstawowy
Biologia -podstawowy
Historia - rozszerzony

Polski mi wyszedł na 70 % w próbnej.
Na próbnej zdawałam angielski i biologię jako przedmioty rozszerzone i zdałam ;P Z angielskiego miałam coś koło 60 %, a z biologii nie wiem ale ok 40 % tylko. Zmieniłam więc oba przedmioty na podstawowe ponieważ szłam tylko programem podstawowym i się zwyczajnie bałam, że mi się noga powinie. Najbardziej się boję polskiego ustnego gdyż nie wiem czy mi wyjdzie ta prezentacja bo będę ją kombinować na ostatnią chwilę ;p Ech... za blisko do tej matury, za blisko... a ja w polu
Data: Pon Mar 26, 2007 1:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Strych
Odpowiedzi: 271
Wyświetleń 16159

Zobacz cały wątek

Dnia 27.01.2009 w II LO odbędą się
zebrania z rodzicami uczniów.
Spotkania z rodzicami rozpocznie zebranie ogólne na łączniku szkoły

* klas I i II o godz.16.00
Plan spotkania
-omówienie wyników pracy szkoły za I okres,
-plany na semestr drugi,
-wystąpienie Przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Borzęckiego.

*klas III o godz. 17.00
Plan spotkania
-omówienie wyników pracy szkoły za I okres,
-omówienie wyników Matury Próbnej przeprowadzonej w styczniu 2009,
-wystąpienie Przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Borzęckiego.

Po części ogólnej rodzice przechodzą na spotkania z wychowawcami klas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Dyrekcja II LO i wychowawcy klas
Data: 2009-01-26, 13:42
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Newsy
Wyświetleń 61

Zobacz cały wątek

Cytat: no a mnie uczyla pani jola blach w 7lo i bardzo milo to wspominam chociaz to dawno i nie prawda bo juz studia koncze

pozdrowkaAch, to nazwisko zawsze budziło we mnie najgorsze instynkty. Mało kto w "siódemce" ją lubił, a większość uczniów wprost nienawidziła. Do dzisiaj pamiętam niezasłużoną ndst z matury próbnej (ona lubiła je stawiać, twierdząc, że to motywuje do lepszego przygotowania się do głównej matury), która obniżyła mi końcową ocenę z polskiego o jakieś 2 stopnie.

Mieliśmy na nią w klasie sposób. Ilekroć przechodziła w pobliżu, ktoś zawsze mówił na głos: "Ta Twoja jedynka z polskiego to BŁAHA sprawa".

Miałem też to niebywałe szczęście, że choć przez 4 lata liceum miałem trzy różne polonistki, to Jolki nigdy nie musiałem doświadczać z bliska. Nie licząc oczywiście tej feralnej matury (dodam tylko, że na głównej dostałem "czwórkę").
Data: Sob Sty 28, 2006 16:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Gliwice dziś
Odpowiedzi: 137
Wyświetleń 20117

Zobacz cały wątek

Cytat: pisał ktos z was teraz maturke próbna z oke??

tylko w słuchaniu z lincolmem większość strzelałam oO

hehe ja też tam strzelałem, co do tej matury z oke to podzielam opinie, że to są jakieś kpiny, że oke nie przygotowało matury próbnej w październiku, wkurza mnie to też, jakim prawem zamiast 180 min. na rozszerzoną matmę dali nam 150.

a tak w ogóle słyszeliście o tym, że wiele szkół decyduje się unieważnić maturę z powodu przecieków??
Data: Pią Mar 07, 2008 3:34 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Edukacja
Odpowiedzi: 255
Wyświetleń 11116

Zobacz cały wątek

ano właśnie. to była matura przygotowana przez operon i z tego co wiem, szkoły dostały propozycje pisania jej i w zależności od ich decyzji - pisały albo nie.
no polski.. kurna, tyle osob mi gada że proste łatwe i w ogóle, a ja nie czuję się jakoś dobrze po tej maturze. w sumie są już odpowiedzi, ale narazie wolę nic nie sprawdzać; /
za to dzisiaj podstawa z angola poszła mi chyba całkiem nieźle. teksty były proste, słuchania były proste, list NIEFORMALNY. no bajka;DDD
jutro geogr rozsz i może nie być za dobrze, ale co tam;/

poza tym w mojej szkole już pisałam diagnozę osiągnięć ucznia, czyli coś w rodzaju próbnej matury. no i w marcu ponoć kolejna próbna matura.
wszystko ok, mogą nawet co miesiąc se robić te próbne matury. ale przegięli u mnie z jednym - za wszystkie te matury są oceny, które liczą się potem do średniej;/
Data: Czw Gru 06, 2007 6:00 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Edukacja
Odpowiedzi: 255
Wyświetleń 11116

Zobacz cały wątek

Cytat: nie, większość polaków jest za mundurkami.


Sądzisz tak na podstawie jakichś badań ? Znam liceum w którym od dawna są mundurki (szkoła z tradycjami) i nie pamiętam, żeby ktoś z uczniów (Polaków) sobie to zachwalał. Dalej ... rząd dopłaca do mundurków ? Spoko, ale ja nie piszę próbnej matury w tym roku, bo nie ma kasy ... co jest ważniejsze ? Jeśli mundurki podnoszą prestiż szkoły, to niech placówka sama decyduje o tym, czy obowiązek ich noszenia będzie u nich wprowadzony czy też nie ...

Co do opakowań papierowych ... wprowadzone zostaną w Łodzi dopiero bodajże w czerwcu, a Ty już prognozujesz, że inne miasta również pójdą za ciosem ? ... kolejne badania ?
Data: Sob Paź 27, 2007 11:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Edukacja
Odpowiedzi: 57
Wyświetleń 4039

Zobacz cały wątek

Cytat: nie masz próbnej matury?

Cytat: Ania wszyscy mi wkółko powtarzają że mam największy talent do nadinterpretacji :) Ale nie.. teraz wiem że nic Cię nie przebiję :P:P
Nie bierzemy ślubu..

Łe, a ja już myślałam, żeby w studniówkowej kiecce wpaść na weselicho ;):P To ja już nie mam pojęcia o co może chodzić, poddaję się :P

Jakoś dziwnie mi. Szczęście na przemian przebija się ze smutkiem. To jest dziwne, że są takie sytuacje, które niesamowicie nas cieszą, a jednocześnie przyprawiają o smutek. Nie mogę się skupić przez to na nauce...
Data: Nie 11 Sty, 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Cytat: Np. mój pies ma wspaniałe wyczucie... przestrzeni (?) i orzygał mi plecak pełen podręczników xD

Cytat:
Oj już nie rób z siebie takiej sierotki

Cytat: Po za tym ten który jedzie 7 godzin jest bezpośredni

Cytat: Spoko, ja dobrze wiem dlaczego wolisz Wrocław

eee....mieliśmy o tym nie rozmawiać, twoja teoria jest nieprawidłowa, a wolę do Wrocławia, bo jest bliżej, no :P

Powiem wam, że dupa. Jestem niezadowolona z próbnej matury i wszystko poszło nie tak jak trzeba i cieszę się, że zdałam ze wszystkiego, bo aż 10 osób w klasie nie zdało z czegoś, ale i tak jestem nieusatysfakcjonowana. Mieliście racje- klucz jest do dupy!
Data: Pon 15 Gru, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Pierwsze zadanie ze słuchu owszem było trudne jeżeli chodzi o zrozumienie całości przekazu, ale pytania były mało szczegółowe i dosyć proste. Na list nie ma co narzekać, bardziej przewidywalnych pytań chyba nie mogli dać. Zresztą podobny był na próbnej maturze z OPERONu.

Czy ktoś wie jak będą sprawdzane te prace (czy w szkołach czy poza szkołami) i jeżeli poza szkołami to kiedy można spodziewać się wyników? Ostatnio nie chodzę do szkoły, wpadłem jedynie skrobnąć te matury więc nie jestem zorientowany...
Data: 12:09, Środa 5.03.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 96
Wyświetleń 11801

Zobacz cały wątek

z tym niemieckim to nie ma się co przejmować.Na próbnej dostałem 46 %,a 2 tygodnei przed maturą byłem nadal zielony.Zeby zdac ten exam musisz wykuc sie na pamiec pare listow itp. i masz czesc pisemna na min. 90% a jesli chodzi o sluchanie to wylapujesz slowa kluczowe.Po wyjsciu z matury,nie wiedzialem o czym tak naprawde bylo:P a mimo to dostałem 81 %.Lepiej kuj sie gegry,bo to jest wielka niewiadoma.Przez to ze 3 tygodnie przed matura zaczalem powtarzac dostałem 58%, i przez to odpadłem z SGH,eh.Zabrakło 2 punktów...Moim zdaniem jezyk podstawowy to pestka w porównaniu do innych rozszerzonych examów.
Data: 12:40, Niedziela 7.09.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 38
Wyświetleń 4502

Zobacz cały wątek

Cytat:
A 30% z matury ustnej (szczególnie u znajomych nauczycieli) to banał!


Tak, tylko, że u mnie w szkole jest jeden nauczyciel niemieckiego w dodatku robiący fikcyjne lekcje i w efekcie wszyscy zdający niemiecki muszą zdawać w innej szkole (w tym roku jedna osoba). Czyli najgorszy możliwy scenariusz.
Właśnie słyszałem, że na esgiehu nie ma poziomu początkującego z języków i bardzo mnie to zmartwiło, ale zakładam, że będę nadrabiać braki w wakacje. Ciekawe co z tego wyjdzie, najwyżej będę mieć problem.

A z kiełbasą to mnie podbudowaliście. Zacząłem po próbnej przerabiać, robię tylko rozszerzone, bo jestem za leniwy by robić wszystkie i większość (gdzieś trzy czwarte) umiem, więc jestem optymistą. Pozdrawiam.
Data: 13:41, Niedziela 27.01.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 18388

Zobacz cały wątek

Ze mną może być ciężko, bo praktycznie dopiero zamierzam zacząć się uczyć intensywnie do matury A umiejętności jak na razie nie wróżą rewelacji, szczególnie matematyka, której na próbnej nie zdałem A robiąc potem te zadania aż się załamałem jakie byly łatwe i ich nie zrobiłem, poza tym w kilku zadaniach zapomniałem na początku o czymś, co spowodowało, że reszta podpunktów wyszła inaczej niż powinna Drugi język na podstawie - rosyjski - część pisemna powinna jako tak pójść, ale gorzej może być z ustną. Geografii jakoś najmniej się obawiam, angielski chciałbym doszlifować, bo na próbnej nie poszło najlepiej.
Data: 19:43, Sobota 26.01.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 18388

Zobacz cały wątek

No właśnie... Przygotowania do matury, a w tym tygodniu piszemy maturę próbną
Czy u Was też są próbne matury?

Im bliżej do matury (prawdziwej albo próbnej) tym większe mam obawy co do jej wyniku. We wstępnej deklaracji wpisałem dwa języki, a teraz mam poważne wątpliwości co do drugiego... Dzisiaj nawet zacząłem śledzić stronę AE Poznań i coraz bardziej mi się ta uczelnia podoba. Mam wrażenie, że nawet podoba mi się tam bardziej niż na SGHu
Też coś takiego Was nachodzi czy sam jestem?
Data: 23:26, Sobota 1.12.2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 96
Wyświetleń 11801

Zobacz cały wątek

Cytat: z tym niemieckim to nie ma się co przejmować.Na próbnej dostałem 46 %,a 2 tygodnei przed maturą byłem nadal zielony.Zeby zdac ten exam musisz wykuc sie na pamiec pare listow itp. i masz czesc pisemna na min. 90% a jesli chodzi o sluchanie to wylapujesz slowa kluczowe.Po wyjsciu z matury,nie wiedzialem o czym tak naprawde bylo:P a mimo to dostałem 81 %.Lepiej kuj sie gegry,bo to jest wielka niewiadoma.Przez to ze 3 tygodnie przed matura zaczalem powtarzac dostałem 58%, i przez to odpadłem z SGH,eh.Zabrakło 2 punktów...Moim zdaniem jezyk podstawowy to pestka w porównaniu do innych rozszerzonych examów.Dlatego właśnie chce zdwać geografię i WoS, z tego drugiego nauki wiele nie ma a zawsze jest to jakaś forma zabezpieczenia przed tym że komuś z CKE zachce się ułożyć extra trudny zestaw do jednego z przedmiotów.
Data: 16:31, Niedziela 7.09.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 38
Wyświetleń 4502

Zobacz cały wątek

Cytat: z tym niemieckim to nie ma się co przejmować.Na próbnej dostałem 46 %,a 2 tygodnei przed maturą byłem nadal zielony.Zeby zdac ten exam musisz wykuc sie na pamiec pare listow itp. i masz czesc pisemna na min. 90% a jesli chodzi o sluchanie to wylapujesz slowa kluczowe.Po wyjsciu z matury,nie wiedzialem o czym tak naprawde bylo:P a mimo to dostałem 81 %.Lepiej kuj sie gegry,bo to jest wielka niewiadoma.Przez to ze 3 tygodnie przed matura zaczalem powtarzac dostałem 58%, i przez to odpadłem z SGH,eh.Zabrakło 2 punktów...Moim zdaniem jezyk podstawowy to pestka w porównaniu do innych rozszerzonych examów.Dlatego właśnie chce zdwać geografię i WoS, z tego drugiego nauki wiele nie ma a zawsze jest to jakaś forma zabezpieczenia przed tym że komuś z CKE zachce się ułożyć extra trudny zestaw do jednego z przedmiotów.

eeee...no pewnie,dwa rozszerzone przedmioty za jednym zamachem...powodzenia
Data: 20:51, Niedziela 7.09.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 38
Wyświetleń 4502

Zobacz cały wątek

Cytat: I według mnie powinno być wypracowanie z biologii też, tak jak w rozszerzonej historii... Doszłam do tego dopiero dzisiaj, ale myślę że tedy bardziej by to oddawało czy ktoś ma kompleksową wiedzę...
I co jeszcze? punkty za kompozycję i ukształtowanie językowe? Ludzie, nie przesadzajmy. Najwyraźniej ci, którzy maja niedostateczne potrafią posługiwać się informacjami których na tegorocznej próbnej było aż w nadmiarze. Uważam, że takie gadanie jest trochę nie w porządku, bo nie można wsadzić ludzi na półkę z podpisem niedostateczny i przekreślić.

Co do matury - obawiam się, że w maju nie będzie tak kolorowo. Także nie można spocząć na laurach bo się ostro zdziwimy. Powodzenia w nauce wszystkim.
Data: Sob Sty 17, 2009 17:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

Cytat: Jestem na tyle głupi, że w sprawach uczuć jestem pesymistą.


Ja się wcale ale to wcale nie dziwię.
Mam identyczne albo i gorsze podejście do tych spraw.
Tak więc Damian:
głowa do góry i spróbuj. Uda Ci się. Wszyscy w to wierzymy.

Co do próbnej matury dzisiaj spotkałam koleżankę z gimnazjum (i podstawówki)..
W przyszłym tygodniu nasza szkoła pisze próbne matury.
Tylko dlaczego mi nikt nic o tym nie mówi?
Gdzie jest sprawiedliwość?
A zresztą to mam to gdzieś.

Jak już wcześniej wspomniałam mam do odrobienia na jutro masę rzeczy.
10 stron A4 ćwiczeń z angielskiego. W tym 2 strony są ze słuchem.
No i ok. 130słówek
A żeby nie było za dobrze to 3 strony ćwiczeń z niemieckiego i kolejne 100 słówek.
Dlaczego ja taka leniwa się robię?
Data: Pon 05 Lis, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Cytat: jeszcze nie oddali wynikow ale gdybyscie nie zdali matury próbnej (hipotetycznie)nie mieli 30%. Bo ja mam takie czarne mysli jak zwykle. Uczylibyscie sie jeszcze wiecej czy zmienili na podstawe ?


ja bym nie zmieniała na podstawę... wzięłabym się w garść i zaczęła intensywniej się uczyć... poza tym nie zdanie próbnej czy uzyskanie małej ilości % nie oznacza wcale że bedziesz miała tyle na maturze właściwej...
poza tym ja nie znam wyników matur a deklaracje ostateczną mam już podpisaną więc nawet jak sie dowiem ile mam % nie moge juz zmienic ;p
Data: Pią Sty 16, 2009 15:22
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

jeśli chodzi o to, to tez wolę ten drugi światopogląd, ale z drugiej strony bardzo trudno mi uwierzyć, że trzynastolatek potrafi myśleć w ten sposób.

Być może jestem arogantką i ignorantką, ale mając na co dzień do czynienia z dzieciakami w tym wieku (brat & co.) moja wiara w to pokolenie dawno temu już została zmiażdżona i brutalnie pogrzebana.
-------

wróciłam z matury próbnej z fizyki. Przyznam, że jestem zaskoczona, bo zrobiłam więcej zadan niż zakładałam przed. Inna sprawa, czy zrobiłam je dobrze, ale sam fakt że się do nich zabrałam, świadczy o tym że chociaż próbowałam xD
A przecież licza się dobre chęci
Data: 2008-11-28, 12:04
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje różne
Odpowiedzi: 1362
Wyświetleń 10063

Zobacz cały wątek

Cytat: W dosc ostrych slowach podsumowalem poziom matury podstawowej z niemieckiego. Jednak mysle ze nikt, kto te mature zdawal, ni jest mi w stanie zarzucic nieprawdziwosci moje wypowiedzi.


Próbuję sobie wyobrazić wrzask, który zaistniałby w tym temacie, gdybym to ja ośmielił się w podobnych słowach podsumować poziom matury z matematyki.

Mylisz się, kolego. Napisanie matury z matematyki na przyzwoitym poziomie wymaga trochę wkładu własnego, poza tym matematyki uczysz się od najwcześniejszych lat. A do zdobycia 60% z podstawowego niemieckiego wystarcza przyspianie na lekcjach tego języka przez dwa lata nauki. (Wiem, bo sam miałem z próbnej jakieś 68% ) Tutaj większym wyzwaniem jest zdanie (w ogóle) matury ustnej!
Data: 14:01, Wtorek 20.01.2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 2349

Zobacz cały wątek

Moja opinia: żenująco durne pytania. Jak na moje oko matura o jakieś 200% trudniejsza od matury próbnej z listopada. Cholera się zdenerwowałem...

EDIT:
Teraz doszedłem do wniosku, że można się było spodziewać czegoś takiego. "Kochany" minister LPR-ak, a jak wiadomo liga była przeciw wstąpieniu PL do UE.
No nie mogę pojąć jak na WOSie nie ma niczego związanego bezpośrednio z Unią Euro. ani z ONZ.
Ale... ku pokrzepieniu serc dowiedzieliśmy ię jakim to patriotycznym narodem jesteśmy, i że nie ciągnie nas do pogłębiania wspólnoty europejskiej.

A propos ostatniego zadania (poziom podstawowy). Odniósł się ktoś do zwiększania kar za korupcję ( aby złożyć hołd CBA-a) ?
Data: 8 Maj 2007, 09:40
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 998

Zobacz cały wątek

Komunikat Dyrektora CKE w sprawie
matury próbnej w styczniu 2009 roku

Dyrektor CKE informuje, że próbny egzamin maturalny odbędzie się w styczniu 2009 roku w następujących terminach:

9 stycznia 2009 roku – język polski poziom podstawowy,

12 stycznia 2009 roku – język obcy nowożytny,

13 stycznia 2009 roku – przedmiot wybrany,

14 stycznia 2009 roku – język polski poziom rozszerzony dla chętnych.

zrodło: CKE Warszawa
Data: Sro Wrz 24, 2008 3:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności szkolne i oświatowe
Wyświetleń 11698

Zobacz cały wątek

Na ostatniej maturze próbnej z CKE z języka polskiego uzyskałem żenująco niski wynik: 38% - okazało się, że za wypracowanie dostałem 14 pkt. Chcąc sprawdzić czy rzeczywiście jestem aż tak kiepski czy może zostałem nieuczciwie potraktowany, poprosiłem o sprawdzenie arkusza drugiego polonistę. Wynik był lepszy, ale i tak żenujący: 49% (zwłaszcza, że na maturze próbnej z OPERONU miałem powyżej 80% i prace pisemne na ogół idą mi dobrze).

Punkty miałem przyznane tak:

W - 9
P - 2
K - 3
S - 0
J - 0
Z - 0

Jak dobrze pamiętam, cztery ostatnie to kompozycja, styl, język i zapis. Pierwsze dwa zatem muszą mieć związek z rozwinięciem tematu. I teraz moje pytanie: za co konkretnie przyznaje/odejmuje się punkty za kompozycję, styl, język itd? Co trzeba zrobić, żeby w tej sferze mieć jak najwięcej punktów?
Data: 31 Styczeń 2009, 14:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 109

Zobacz cały wątek

Mnie moje wyniki z próbnej nie zadowolają w ogóle (może poza podstawowym angielskim):

j.polski: podstawowy - 67% (interpunkcja niestety kuleje , a do tego ten, kto sprawdzał, nie uznał mi wielu rzeczy, mimo, że były zbieżna z kartą odpowiedzi); rozszerzony - 50%

j. angielski: podstawowy - 96% (z winy płyty, która cięła się w jednym miejscu i całą grupa musiałą strzelać na intuicję. mnie moja zawiodła ); rozszerzenie - 54% (jeszcze tego testu na ocznie nie widziałąm, więc trudno powiedzieć, co jest źle, albo inaczej, co jest dobrze, bo test był straszny)

historia: podstawowy - 70%; rozszerzenie - 31,5 % (przy nie napisanym wypracowaniu, czyli za same źródła, jest nieźle )

Cóż. Do normalnej matury jeszcze trochę czasu. Jeśli teraz przysiądę do powtórek, to myślę, że będzie dużo lepiej.
Data: 2005-01-15, 12:42
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 167
Wyświetleń 2707

Zobacz cały wątek

Hey !
Mam pytanie ponieważ chce się wybrać na waszą uczelnie , a dokładnie na pedagogike wychowaczo-opiekuńczą (studia zaoczne). Mam mały problem ponieważ zdeklarowałam się że bede zdawać na maturze biologie ( na podstawie) oraz WOS (rozszerzony ) , lecz teraz zastanawiam się nad zmianą deklaracji ponieważ moje wyniki z matury próbnej nie były rewelacyjne . Przechodząc do sedna sprawy chciałam się dowiedzieć czy dostanie sie na ten kierunek jest bardzo trudno ?? (mówie cały czas o studiach zaoczynych ). Jakbym zdawała tylko Biologie ( zdałabym ją bardzo dobrze) miałabym szanse. Bardzo Prosze was o rade .
Z góry Dziękuje wszytskim za jakokolwiek odpowiedź z waszej strony .
Pozdrawiam !!
Data: 2008-01-08, 18:34
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 76

Zobacz cały wątek

W dniach 26-28 listopada 2008 Wydawnictwo Pedagogiczne "Operon" oraz "Gazeta Wyborcza" organizują drugą edycję próbnego egzaminu maturalnego w szkołach w całej Polsce. W ubiegłym roku próbną maturę napisało aż 300 tysięcy uczniów (80 proc. szkół średnich!).

Terminarz tegorocznej matury próbnej z Operonem:

26 listopada - próbna matura z języka polskiego, godz. 9.00
27 listopada - próbna matura z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00

28 listopada - próbna matura z historii, WOS, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki i astronomii, godz. 9.00

Arkusze z poprzedniej edycji znajdziesz:

Zbiór Arkuszy Maturalnych z ostatnich lat:
Data: 25 Listopad 2008, 19:38
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009
Odpowiedzi: 936
Wyświetleń 128203

Zobacz cały wątek

hehehe, nie zapomnę mojej CKE'owskiej matury próbnej z angielskiego.

Matura dwujęzyczna składa się z dwóch arkuszy - pierwszy to słuchanie i pisanie krótkiej formy, a drugi to czytanie i pisanie długiej formy (tekst argumentacyjny, etc). Dyrektorka wpadła na genialny pomysł zaszpanowania i kazała maturę dwujęzyczną pisać w sali gimnastycznej, gdzie echo jest potężne, akustyka marna. Efektem jedyne co nie miało miejsca podczas pisania pierwszego arkusza to słuchanie nagrania i zaznaczanie odpowiedzi.

Rozwiązanie wielomianu dobre nie jest.
Data: Wto Paź 21, 2008 7:09 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Offtopic
Odpowiedzi: 4381
Wyświetleń 584366

Zobacz cały wątek

Witam serdecznie! W październiku mam zamiar pojawić się na wydziale Etnologii jako świeżo upieczony student (jak Bozia da i ludzie pozwolą)..
Chciałem spytać, czy w naszych dzisiejszych realiach po skończeniu tego kierunku istnieje możliwość nauczania w szkole na przykład Wiedzy o kulturze? Jak myślicie?
Jakie zawody wiążą się z tym kierunkiem?
I czy ciężko się dostać? :D
W tym roku przesiedziałem 3 miesiące w szpitalu i nie liczę na zbyt wysokie noty, jeśli chodzi o świadectwo szkolne - z matury próbnej wyniki były bardzo obiecujące, więc to ona będzie moją przepustką - o ile nie okaże się, że na świadectwo będzie się kłaść wielki nacisk.
Pozdrawiam!

Mateusz z Mikołowa
Data: 2006-02-28, 09:13
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Etnologia
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 3704

Zobacz cały wątek

polski, angielski, wos rozszerzone.
niemiecki podstawowy.

kierunek: resocjalizacja bądź zarządzanie międzynarodowe - zależnie od uczelni i miejscowości.

do próbnej na początku grudnia sie w ogóle nie uczyłam. tej w maju obawiam sie tylko polskiego, bo to różnie może być. konspekt prezentacji zrobiłam w 2 godziny i oddałam dzień po terminie jaki dała nam wychowawczyni. generalnie... sie nie przykładam do matury, mea culpa. a zdam na pewno. 2,5 roku cięzko harowałam w LO, sobie teraz odpuszczam
Data: 2007-12-27, 13:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 59
Wyświetleń 2206

Zobacz cały wątek

BeBeRku mam smutne, wieści, ale matury próbnej, na dzień dzisiejszy nie przewidują, tak samo jak połowy "trudnych" zagadnień z matematyki, a co za tym idzie będą trudniejsze (czyt. skomplikowane) zadania na maturze Jakby coś jeszcze to wal do mnie tez pisze i też "się uczę"

Mi natomiast jakiś ciepły eliksi r się przyda, chyba Agata umiała robić wyśmienity eliksir pieprzowy, bo chyba coś mnie bierze Heh będe musiała sobie sama go uwarzyć bo agaty nie widziałam od dłuższego czasu <wychodzi z kuchni a za nią leci Kubek pełen gorącej herbaty>

m.
Data: Sro Wrz 19, 2007 3:47 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Offtopic
Odpowiedzi: 4381
Wyświetleń 584366

Zobacz cały wątek

Cytat: Drżyjcie wy tam wszycy, się za pisanie wziąłem. Niestety, jestem tak doskonały, że SFFH stanie się pismem jednego autora, no ale to już nie mój kłopot. Już w przyszłym roku (od 6 stycznia) pełna nazwa czasopisma będzie brzmiała 'SASORI'S FICTION, FANTASY & HAIKU (nie lubię horroru, więc trzeba będzie z niego zrezygnować)'. Proszę zwrócić uwagę na wyśmienity pomysł zachowania starego skrótu - nie jest to bagatelna rzecz, jeśli idzie o prawa, którymi się rządzi reklama i takie tam.

Cytat: Nie ma znaczenia, ale jak masz teksty, to po co czekać, szybciej trafią do oceny.Czyli jak wszystkie trzy się zakwalifikują do druku, to co miesiąc, aż do wyczerpania opowiadań, autor będzie drukowany?

btw - jutro lub pojutrze wysyłam ukończoną ostatnio "Małgorzatę" do SF. Ehh, po pięciu godzinach pisania próbnej matury z polskiego męczyć się jeszcze z szukaniem błędów we własnym opowiadaniu. Katorga. Czego się nie robi by tekst był jak najlepszy technicznie...
Data: 14 grudnia 2005, 21:56
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Do redakcji
Odpowiedzi: 1535
Wyświetleń 81898
Przede wszystkim tego nie da się zrobić z dnia na dzień ale o tym nie musze chyba żadnego zdającego przekonywać

A konkretnie:
1. zapoznaj się ze struktura egzaminu choćby tutaj masz ogólne informacje
polecam
CKE publikuje podna to na swoich stronach materiały dodatkowe np.:
2. musisz znać standard wymagań właściwy dla zawodu - powinni zapoznac Cię z nim nauczyciele/pracownicy placówki do której uczęszczasz i to najpóźniej do konca września 2007r.
Ale na stronach CKE można pobrać informator (choć powinien się on znajdować w każdej bibliotece szkolnej)
warto go przejrzeć, bo tam znajdują się przykładowe zadania testowe i przykładowe zadanie projektowe
3. niestety w informatorze nie ma przkładu rozwiązania zadania rgzaminacyjnego części praktycznej - możesz sobie prześledzić to tutaj
Na egzaminie będzie zadanie o podobnej strukturze, przynajmniej takie sa zapowiedzi czyli obowiązuje Ciebie zadanie typowo projektowe bez elementów pomiarowych.
4. warto wejść w kontakt z kolegami z poprzednich roczników, którzy taki egzamin zadawali będą oni mieli ( a przynajmniej miec powinni) testy części pisemnej, bo te zdający może zabrać ze sobą
5. każda placówka w której myśli się poważnie o jakości kształcenia praktycznego i poziomie/wynikach egzaminu stara sie zdobyć zadania części praktycznej kiedy po zakończonej sesji zostaną one upublicznione - a zatem nauczyciele przedmiotów zawodowych może dysponuja takowymi - warto zapytać
6. może warto poprosić nauczycieli o przygotowanie próby egzaminacyjnej na bazie zadań które były - to nie jest obowiązek placówki jak w przypadku matury próbnej ale dobra wola
7. śledzić zapisy na stronach CKE : lub właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej bo czasami w ostatniej chwili pojawiają się ważne informacje - jak np. dozwolone środki/przybory które zdający może wnieść na salę egzaminacyjną

Jakieś jeszcze pytania?

Zobacz cały wątek

Mam bardzo bolesne miesiaczki i do tego jest mi strasznie niedobrze. Akurat teraz dostałam w dzień próbnej matury z angielskiego, nie byłam sie w stanie skupic na pisaniu i w nawet nie dokończyłam tylko wyszłam wczesniej bo było mi już tak niedobrze. Tabletki wziełam wczesniej (i panadol i nospe) jeszcze zanim bardzo zaczeło mnie bolec ale podczas matury przestały działac i już później nie mogłam wziąsc niczego przeciwbólowego bo i tak bym zwymiotowała.

W takim wypadku wiem ze powinnam iśc do ginekologa no i pójde. Ale problem polaga na mojej mamie, która uważa że moje bóle to nic takiego i że ja też boli i ona jakos wytrzymuje i nakrzyczała na mnie że wyszłam wcześniej z matury chociaz mój brat zaświadczył że jak wróciłam do domu było ze mną kiepsko ( tzn miska pod łóżko i spac). Mówiam mamie że chcę brac tabletki antykoncepcyjne ale ona jest temu stanowczo przeciwna.

Nie wiem co mam zrobic, mnie naprawde tak bardzo boli i w dodatku wyliczyłam sobie ze nastepny okres dostane w dzien powrotu z wycieczki klasowej i nie chcę tych kilku godzin spędzic na wymiotowaniu i w ogólnych męczarniach.

Wiecie moze czy istnieją jakies tabletki przeciwbólowe na takie przypadki? Bo wiem że bierze sie tabletki antykoncepcyjne no ale nie chciałabym ich brac no i mama jest przeciwna wiec mi nie kupi.
Data: Nie 19 Lis, 2006
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zdrowie i uroda
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1367
Otrzymałem już wyniki z matury próbnej. Oto one.

Angielski podstawowy- 78% - nic innego się nie spodziewałem, takiego też mniej więcej wyniku oczekuje po maturze, gdyż odkąd paimętam generalne sprawdziany z angielskiego pisałem na takim poziomie.

Język Polski podstawowy- 64% - Raczej dość słabo, jak na to, że jestem w klasie humanistycznej. Ale nic dziwnego, jak później patrzyłem na mój styl i składnie to mnie krew zalewała. W moim rekordowo długim zdaniu było 46 wyrazów . Dobrze że poprawić to do matury problemu nie będzie, a za to dość dobrze się wstrzeliłem w klucz odpowiedzi(16 punktów, z tego 4 zaliczone jako walor).

Język Polski rozszerzony- 27% - Kapa na maksa. Profesorka stwierdziła, że napisałem esej polityczny. Zamiast skupić się na stylu autorów i odniesieniu tekstów do epok ja zacząłem udowadniać, że Wokulski jest liberałem, a Schultz przedstawił stanowisko socjalistyczne. Oczywiście jest to prawdą, tylko troche odbiegającą od tematu. Z drugiej strony tylko subiektywności sprawdzającego mogę zawdzięczać to, że nie zostało to uznane jako walor dodatkowy pracy.

Wiedza o Społeczeństwie p. podstawowy- 57% - Wynik jeden z lepszych w szkole, ale właściwie tylko to mam na pocieszenie, bo generalnie nie jestem z tego egzaminu zadowolony. Na szczęście do matury już zdążymy przerobić material.

Tak więc ogólne moje odczucia są raczej średnie. Nie podoba mi się strasznie ocenianie z Języka Polskiego, gdzie ok 15, 20% przyznanych punktów zależy od prywatnej oceny egzaminatora.

Zobacz cały wątek

Cytat: Pixik czemu? To właśnie niezła pora, przygotujesz sie już do matury i będziesz miał realną szansę na przetestowanie siebie i sprawdzenie, w czym masz braki, aby w ostatnich dwóch miesiącach odrobić.

Racja. Tylko zauważ, że próbne są PO! złożeniu ostatecznej deklaracji maturalnej. A co z ludźmi, którzy zastanawiają się jaki przedmiot pisać na poziomie podstawowym, a jaki na rozszerzonym? Są też tacy, którzy próbują sił w np historii, a potem, po próbnej, decydują się na zmianę obowiązkowego przedmiotu na wos, bo dopiero po próbnej wiedzą, że nie dadzą rady. Całe szczęście, że szkoły (przynajmniej moja) przeprowadzają szkolną próbną maturkę przed ostatecznymi deklaracjami. Tak na marginesie odradzam zmianę przedmiotu na całkowicie inny.

Btw wszystkim ścisłym umysłom, które skończą w tym roku gima, polecam technikum. I żałuję, że sam się tam nie wybrałem... Natomiast nie polecam profilów ogólnych. Potem w trzeciej klasie człowiek zastanawia się co zdawać na maturce, a wszystkie przedmioty realizowane są na poziomie podstawowym. Tragedia. I na koniec- jeśli komuś rozpadnie się klasa z wybranym przez siebie profilem, to zalecam zmianę szkoły, bo zmiana profilu jest beznadziejna.

Aha, z samą podstawową fizyką mam jakiekolwiek szanse dostania się na polibudę? Oczywiście na jakieś dobre kierunki. Bo z tego co wyczytałem w informatorze, to liczy się matma lub fiza na poziomie podst lub rozszerzonym. A jak to jest w rzeczywistości?
Data: 2007.11.14 18:47
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Różne
Odpowiedzi: 4330
Wyświetleń 300441

Zobacz cały wątek

Otrzymałem już wyniki z matury próbnej. Oto one.

Angielski podstawowy- 78% - nic innego się nie spodziewałem, takiego też mniej więcej wyniku oczekuje po maturze, gdyż odkąd paimętam generalne sprawdziany z angielskiego pisałem na takim poziomie.

Język Polski podstawowy- 64% - Raczej dość słabo, jak na to, że jestem w klasie humanistycznej. Ale nic dziwnego, jak później patrzyłem na mój styl i składnie to mnie krew zalewała. W moim rekordowo długim zdaniu było 46 wyrazów . Dobrze że poprawić to do matury problemu nie będzie, a za to dość dobrze się wstrzeliłem w klucz odpowiedzi(16 punktów, z tego 4 zaliczone jako walor).

Język Polski rozszerzony- 27% - Kapa na maksa. Profesorka stwierdziła, że napisałem esej polityczny. Zamiast skupić się na stylu autorów i odniesieniu tekstów do epok ja zacząłem udowadniać, że Wokulski jest liberałem, a Schultz przedstawił stanowisko socjalistyczne. Oczywiście jest to prawdą, tylko troche odbiegającą od tematu. Z drugiej strony tylko subiektywności sprawdzającego mogę zawdzięczać to, że nie zostało to uznane jako walor dodatkowy pracy.

Wiedza o Społeczeństwie p. podstawowy- 57% - Wynik jeden z lepszych w szkole, ale właściwie tylko to mam na pocieszenie, bo generalnie nie jestem z tego egzaminu zadowolony. Na szczęście do matury już zdążymy przerobić material.

Tak więc ogólne moje odczucia są raczej średnie. Nie podoba mi się strasznie ocenianie z Języka Polskiego, gdzie ok 15, 20% przyznanych punktów zależy od prywatnej oceny egzaminatora.
Data: 2005-01-15, 00:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 167
Wyświetleń 2707

Zobacz cały wątek

Jak wy już teraz się tak przejmujecie maturą to co będzie w maju ?????
Dobrze że ja swoją próbną ( i prawdziwą) mam już za sobą. Cóż powiem wam że jeśli dokładnie wczytaliście się w tekst dołączony do tematu ( i choć odrobinę orientujecie się o co chodzi w danym utworze) to spokojnie zdacie na te 30%.

Ja osobiście miałam z próbnej aż 31 ( moja przyjaciółka też miała 31%) i to były najwyższe wyniki u nas w klasie, w sumie tylko 5 osób zdało próbną maturę z polaka.

Co do matury z języka obcego, orłem nigdy nie byłam z języka obcego więc brakowało mi tylko 2% do zaliczenia ( ale jak to stwierdziła moja wychowawczyni,a zarazem wieloletnia nauczycielka od anglika, że próbna matura była trudna).

Co do 3 przedmiotu to cóż pisały go tylko 3 osoby, w tym tylko jedna dziewczyna ( ja). Zdać zdałam.

A chciałam tylko zaznaczyć że tak naprawdę to uczyłam się tylko jeden dzień przed maturą ( tą prawdziwą,bo tą próbną wogóle się nie uczyłam). Powodzenia w maju
Data: Czw 27 Lis, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nauka
Odpowiedzi: 151
Wyświetleń 11775

Zobacz cały wątek

Cytat: Eee... znowu zbiorowy kryzys?Żaden kryzys. Kryzysom mówię stanowczo nie. bo nie mogę mieć kryzysu ;p

Co ja robię w tej szkole? O matko... Moja genialna klasa siedziała dzisiaj na przerwach i powtarzała materiał do próbnej matury. Ok, rozumiem że jakiś stres może czy coś... Ale aż mi się głupio zrobiło, bo ja nie zajrzałam nawet do jednej książki. Dooobra najwyżej nie zdam matury, pfff...
I przełożyli sprawdzian z historii bo musimy się uczyć do matury bla bla bla. Za to im akurat chwała bo nie chce mi się dzisiaj uczyć ;)
Czyli mam już w sumie wolne od dzisiaj do niedzieli :D bo jutro będą cały dzień płakać żeby nikt nie pytał bo uczą się do matury ;) A po próbnych nie mam lekcji więc wolne, a nawet jak mam to mam wolne.
Wspominałam już że miełam cudowny weekend? Chciałabym żeby tak było ciągle, ale na razie nie da rady. Jeszcze troszkę. Być może tylko tydzień. Wierzę że się uda!
I nie wolno mi się smucić. Nie nie nie. Tylko parę dni. Da radę.
Data: Pon 24 Lis, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Do 30 września maturzyści muszą złożyć w swoich szkołach wstępne deklaracje dotyczące egzaminów, z jakich przedmiotów chcą zdawać maturę oraz na jakim
poziomie: podstawowym lub rozszerzonym.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia ministra edukacji w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, abiturienci, którzy chcą zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym, będą od razu podchodzić do trudniejszego egzaminu. Wcześniej abiturient, który chciał zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, musiał najpierw zaliczyć poziom podstawowy.

Na podstawie wstępnych deklaracji maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotuje arkusze na ogólnopolski próbny egzamin maturalny, który ma się odbyć 15,16 i 17 listopada. W pierwszym dniu przeprowadzony zostanie egzamin z języka polskiego, drugiego - z języka obcego, a trzeciego - z przedmiotu do wyboru.

Podobnie jak na prawdziwej maturze na próbnej abiturienci będą rozwiązywać test tylko na jednym wybranym przez siebie poziomie trudności.

Deklaracje ostateczne dotyczące wyboru przedmiotów egzaminacyjnych i wybranego poziomu egzaminu maturzyści musza złożyć w swoich szkołach do 20 grudnia. Po tym terminie zmiana przedmiotów egzaminacyjnych oraz decyzja dotycząca trudności egzaminu nie mogą już być przez ucznia zmienione.

Matury mają rozpocząć się 4 maja.

Źródło:
Data: Sro Wrz 27, 2006 7:45 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności szkolne i oświatowe
Wyświetleń 1475

Zobacz cały wątek

Matura próbna - próbny egzamin maturalny - styczeń 2009

Na stronie CKE pojawił się komunikat informujący o ogólnopolskim próbnym egzaminie maturalnym organizowanym w styczniu 2009 roku. W dniach 9-14 stycznia 2009 w szkołach zostaną przeprowadzone próbne matury.

Terminarz matury próbnej:

• 9 stycznia 2009 roku – język polski poziom podstawowy,
• 12 stycznia 2009 roku – język obcy nowożytny,
• 13 stycznia 2009 roku – przedmiot wybrany,
• 14 stycznia 2009 roku – język polski poziom rozszerzony dla chętnych.

Cel przeprowadzenia matur próbnych to m.in.:

• podjęcie przez wszystkich uczniów klas maturalnych samodzielnej próby rozwiązania zadań z przykładowych arkuszy egzaminacyjnych ilustrujących wymagania egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów,

• podjęcie przez wszystkich nauczycieli próby wnikliwej oceny uczniowskich rozwiązań zadań,

• próba analizy przez nauczycieli i uczniów poziomu opanowania wymagań egzaminacyjnych i opracowanie programu działań w kolejnych miesiącach,

• pomoc dla wszystkich uczniów klas maturalnych w podjęciu ostatecznej decyzji (do dnia 7 lutego 2009 r.) w sprawie wyboru przedmiotów egzaminacyjnych i poziomu egzaminu z tych przedmiotów.
Data: Sro Wrz 24, 2008 1:42 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura – nie taki diabeł straszny…
Wyświetleń 17740
Zdaje rozszerzony wos i historie,podstawowy polak i angol...coraz mnie czasu do matury a ja niewiele umie-->dobijające;( Musze się wziać ale odziwo w tym roku mam największego lenia-3ba go wypędzic:| W mojej szkole mimo iż jestem w klasie humanistycznej to bardzo męczy nas facet z matematyki po co?!co lekcje pyta, prace domowe sa kosmiczne :| nie masz odrobionej -bania, spisałeś zorietuje sie ?=bania:/ I ucz się tu tej historii i wosu :| A musisz zdac z tej matematyki boo cie do matury nie dopusci i to tak. Największy bład popełniłam już na wstępie wybierając moją szkołe najlepsza w mieście phi Tak tylko ze w niej uczysz sie wszystkiego oprocz tego co ci jest potrzebne by zdac mature--sie różowo zapowiada:| Nie mowiac o wynikach z próbnej matury które z historii rozszerzonej wynosiły 60% i nie wiem czy to czasami nie była punktacja największa, a każdy sie przeciez starał bo ambicje ma! Ja pisalam wos , tyle że hmm mam go dopiero od tego roku, od klasy maturalnej 56% bez nauki niby nie tak źle..ale gdzie ja sie dostane z takim czymś?:/ Mam nadzieje ze jak już wiedze jakas osiągneee te %% skoczą wysoko w gore :x Optymizmem nie pałam aczkolwiek próbuje sie nie załamać :-]

Zobacz cały wątek

Mój nauczyciel też uważa, że najlepiej zrozumieć dobrze teorię, a nie przeginać z zadaniami. Na lekcji robimy jedno- dwa, za to tak dokładnie, że nikt nie ma pytań.Do domu niewiele nam zadaje, a rok i dwa temu klasa tego Pana uzyskała świetne wyniki na maturze, nawet najgorsi od niego piszą znacznie powyżej średniej krajowej.
Moja koleżanka ma taką matematyczkę, która wałkuje wszelkie schematy,
ciągle każe robić jakieś listy. Oni są jej wdzięczni, ale my patrzymy na nich jak na zjawiska. Nie chodzą na lekcje, z których nie zdają matury bo
" lepiej porobić zadanka " , zastępują lektury streszczeniami bo "lepiej porobić zadanka. Ostatnio się nabijaliśmy z kumplem pokazując jednej osobie z tej klasy archaiczny zbiór, z którego niby korzystają egzaminatorzy. Strach był wielki, a zbioru nie odzyskaliśmy. Wnioskując po próbnej, czasu jest dużo. Ludzie z klasy mojej koleżanki wychodzili godzinę przed czasem, ale to my lepiej napisaliśmy.

Może na studiach mój swiatopogląd runie, ale matura jest prosta, nie siałbym paniki.
Data: 14:59, Sobota 2.12.2006
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 2005

Zobacz cały wątek

CKE opublikowała informację o próbnym pisemnym egzaminie maturalnym w listopadzie 2006 roku

W dniach 15-17 listopada br. w szkołach zostanie przeprowadzony próbny egzamin maturalny zgodnie z nową formułą egzaminu opisaną w nowelizacji rozporządzenia MEN w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

Terminarz próbnej matury:

• 15 listopada 2006 - próbny egzamin z języka polskiego,
• 16 listopada 2006 - język obcy nowożytny,
• 17 listopada 2006 - wybrany przedmiot obowiązkowy.

Cel przeprowadzenia ogólnopolskiej próby matury to m.in.:

• podjęcie przez wszystkich uczniów klas maturalnych samodzielnej próby rozwiązania zadań z przykładowych arkuszy egzaminacyjnych ilustrujących wymagania egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów, na wybranym poziomie egzaminu,

• podjęcie przez wszystkich nauczycieli próby wnikliwej oceny uczniowskich rozwiązań zadań próby matury z zastosowaniem ogólnopolskich kryteriów oceny,

• próba wnikliwej analizy przez nauczycieli i uczniów poziomu opanowania wymagań egzaminacyjnych i opracowanie programu działań w kolejnych pięciu miesiącach poprzedzających egzamin maturalny,

• pomoc dla wszystkich uczniów klas maturalnych w podjęciu ostatecznej decyzji (do dnia 20 grudnia 2006 r.) w sprawie wyboru przedmiotów egzaminacyjnych i poziomu egzaminu z tych przedmiotów.
Data: Czw Lis 09, 2006 4:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura – nie taki diabeł straszny…
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 4183

Zobacz cały wątek

Cytat: no a mnie uczyla pani jola blach w 7lo i bardzo milo to wspominam chociaz to dawno i nie prawda bo juz studia koncze

pozdrowkaAch, to nazwisko zawsze budziło we mnie najgorsze instynkty. Mało kto w "siódemce" ją lubił, a większość uczniów wprost nienawidziła. Do dzisiaj pamiętam niezasłużoną ndst z matury próbnej (ona lubiła je stawiać, twierdząc, że to motywuje do lepszego przygotowania się do głównej matury), która obniżyła mi końcową ocenę z polskiego o jakieś 2 stopnie.

Mieliśmy na nią w klasie sposób. Ilekroć przechodziła w pobliżu, ktoś zawsze mówił na głos: "Ta Twoja jedynka z polskiego to BŁAHA sprawa".

Miałem też to niebywałe szczęście, że choć przez 4 lata liceum miałem trzy różne polonistki, to Jolki nigdy nie musiałem doświadczać z bliska. Nie licząc oczywiście tej feralnej matury (dodam tylko, że na głównej dostałem "czwórkę").

Obawiam sie, ze polonistki w szkolach srednich to osobny watek, ale fakt faktem, i w II LO, gdzie chodzilem, byla jedna, ktora byla pogromem dla wszystkich klas! Brrr...
Data: Nie Sty 29, 2006 14:46
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Gliwice dziś
Odpowiedzi: 137
Wyświetleń 20117

Zobacz cały wątek

CKE opublikowała informację o próbnym pisemnym egzaminie maturalnym w listopadzie 2006 roku

W dniach 15-17 listopada br. w szkołach zostanie przeprowadzony próbny egzamin maturalny zgodnie z nową formułą egzaminu opisaną w nowelizacji rozporządzenia MEN w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.

Terminarz próbnej matury:

• 15 listopada 2006 - próbny egzamin z języka polskiego,
• 16 listopada 2006 - język obcy nowożytny,
• 17 listopada 2006 - wybrany przedmiot obowiązkowy.

Cel przeprowadzenia ogólnopolskiej próby matury to m.in.:

• podjęcie przez wszystkich uczniów klas maturalnych samodzielnej próby rozwiązania zadań z przykładowych arkuszy egzaminacyjnych ilustrujących wymagania egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów, na wybranym poziomie egzaminu,

• podjęcie przez wszystkich nauczycieli próby wnikliwej oceny uczniowskich rozwiązań zadań próby matury z zastosowaniem ogólnopolskich kryteriów oceny,

• próba wnikliwej analizy przez nauczycieli i uczniów poziomu opanowania wymagań egzaminacyjnych i opracowanie programu działań w kolejnych pięciu miesiącach poprzedzających egzamin maturalny,

• pomoc dla wszystkich uczniów klas maturalnych w podjęciu ostatecznej decyzji (do dnia 20 grudnia 2006 r.) w sprawie wyboru przedmiotów egzaminacyjnych i poziomu egzaminu z tych przedmiotów.
Data: Czw Lis 09, 2006 4:47 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kosz
Wyświetleń 39

Zobacz cały wątek

Cytat: Niektórzy jeszcze robia - zależy na jakiego sie nauczyciela trafi ;]

a co przyg do matury: z tych lub innych wzgledow bylam zmuszona zrobic cale rozszerzenie do matury w rok, zaczelam w styczniu, skonczylam w kwietniu. Razem z moja Kolezanka mialysmy boskiego Korepetytora, ktoryz to wszystko ladnie skladnie tlumaczyl i spedzal z nami sobotnie przedpoludnia tydzien w tydzien. Da sie. Trzeba sie tylko zmobilizowacOd stycznia do kwietnia tego samego roku czy po prostu rok i 3 miechy?

od stycznia do kwietnia tego samego roku. No, moze z kilkoma pierwszymi dniami maja, matura byla jakos 10 czy 12. Ale za to od polowy stycznia. A, no i 2 dni weekendu majowego poswiecilam na geografie - kiedys wypadalo sie tego nauczyc =]

Szczerze to mnie troche podbudowało;) Idąc do liceum sama nie wiedziałam czego chce i poszłam sobie na historie bo w koncu lubiłam ten przedmiot... pozniej sie jednak okazało ze nie wiem jaki kierunek studiów wybrać...no i tak podsuneło sie sgh.. tylko jak tu zdać rozszerzoną matme ?! i zaczeły sie kłopoty i nieprzespane noce xD

Hmm na próbnej nie za tego mi poszło 52% co nie pozwala mi nawet myslec o nazwie tej uczelni... jak myslicie dam rade podrasowac jeszcze ten wynikk?!
Data: 23:28, Wtorek 20.01.2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 4004

Zobacz cały wątek

Przede wszystkim tego nie da się zrobić z dnia na dzień ale o tym nie musze chyba żadnego zdającego przekonywać

A konkretnie:
1. zapoznaj się ze struktura egzaminu choćby tutaj masz ogólne informacje
polecam
CKE publikuje podna to na swoich stronach materiały dodatkowe np.:
2. musisz znać standard wymagań właściwy dla zawodu - powinni zapoznac Cię z nim nauczyciele/pracownicy placówki do której uczęszczasz i to najpóźniej do konca września 2007r.
Ale na stronach CKE można pobrać informator (choć powinien się on znajdować w każdej bibliotece szkolnej)
warto go przejrzeć, bo tam znajdują się przykładowe zadania testowe i przykładowe zadanie projektowe
3. niestety w informatorze nie ma przkładu rozwiązania zadania rgzaminacyjnego części praktycznej - możesz sobie prześledzić to tutaj
Na egzaminie będzie zadanie o podobnej strukturze, przynajmniej takie sa zapowiedzi czyli obowiązuje Ciebie zadanie typowo projektowe bez elementów pomiarowych.
4. warto wejść w kontakt z kolegami z poprzednich roczników, którzy taki egzamin zadawali będą oni mieli ( a przynajmniej miec powinni) testy części pisemnej, bo te zdający może zabrać ze sobą
5. każda placówka w której myśli się poważnie o jakości kształcenia praktycznego i poziomie/wynikach egzaminu stara sie zdobyć zadania części praktycznej kiedy po zakończonej sesji zostaną one upublicznione - a zatem nauczyciele przedmiotów zawodowych może dysponuja takowymi - warto zapytać
6. może warto poprosić nauczycieli o przygotowanie próby egzaminacyjnej na bazie zadań które były - to nie jest obowiązek placówki jak w przypadku matury próbnej ale dobra wola
7. śledzić zapisy na stronach CKE : lub właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej bo czasami w ostatniej chwili pojawiają się ważne informacje - jak np. dozwolone środki/przybory które zdający może wnieść na salę egzaminacyjną

Jakieś jeszcze pytania?
Data: Wto Sty 08, 2008 13:35
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na każdy temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 133

Zobacz cały wątek

Cytat: A już próbna matura dobije mnie na bank bo jeszcze nic się nie uczyłam;/Nie martw się. AJ też się jeszcze nci nie uczyłam, choć od pażdziernika miałam się zabrać za naukę. Wyniki z próbnej matury mnie zmobilizują i to OSTROO!!
Z resztą... Wychodzę z założenia, że do matury można ewentualnie powtarzać a nie się uczyć. Nikt nie nadrobi 3 lat.
Data: Wto 21 Paź, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Witam czy ma ktoś może link, arkusz, czy cokolwiek z matury próbnej
organizowanej przez oke (albo w grudniu 2007 bądź styczeń 2008 - nazwane to chyba było testami diagnostycznymi) ??
Jak ktoś ma arkusz mógłby wrzucić go w neta i podać link? Zależy mi
na angielskim podstawowym i matematyce rozszerzonej. Dziękuję
Data: 23 Styczeń 2008, 18:23
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 7798

Zobacz cały wątek

Skoro już o obecnej edycji mowa, to pojawił się problem:

Termin 2. etapu pokrywa się z terminem matury próbnej.

Czy kierownictwo zamierza coś w tej sprawie zrobić? Tylko nie przesuwajcie na 10. bo wtedy mam studniówkę .
Data: Sob Paź 11, 2008 12:39 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 3676

Zobacz cały wątek

Pamiętajcie tylko - maturzyści - że wyniki matury próbnej mają się nijak do prawdziwej.
Pamiętam, ze z kim nie gadam i ze swojego doświadczenia też to wiem, że zawsze próbna
jakoś cholernie mocno gorzej wychodzi niż ta prawdziwa...
Data: Sro 26 Lis, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Chciałam sobie przeczytac chociaż kserówki z biologii na jutrzejszą maturę, ale nie wyszło. Jak mi się zachce, to posiedzę sobie do 1 i poczytam, wstanę o 5, będę niewyspana, nie będe trzeźwo myślała, nie zdam matury próbnej, zrobię sobie siarę, ludzie przestaną mnie lubić, popadnę w alkoholizm, stoczę się na samo dno i popełnię samobójstwo, o.
Data: Pon 12 Sty, 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Plac Zabaw
Odpowiedzi: 23609
Wyświetleń 790408

Zobacz cały wątek

Na SGH może bym i poszedł ale z moim poziomem języka to raczej długo bym się tam nie utrzymał.
Swoją drogą taki nienormalny jestem bo z próbnej matury z geografii miałem % na poziomie rozszerzonym a z angielskiego na podstawowym %. To chyba jakieś upośledzenie. Jak bym wiedział że rosyjski jest taki łatwy to bym się go mocniej uczył i z rosyjskiego bym maturę pisał.
Data: Sro Sty 28, 2009 8:07 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - zadania i pytania
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 714

Zobacz cały wątek

Cytat: A co myślicie o braku próbnych? ;]

Cytat: Nie będzie ogólnopolskiej próbnej matury?z tego co wiem to mają być normalnie, ewentualnie szkoła może jej nie organizować, ale to juz wtedy decyzja szkoły:P:P
Data: Czw 06 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nauka
Odpowiedzi: 475
Wyświetleń 39313

Zobacz cały wątek

4 to jeszcze nie tak źle, Luna.
Ja dostałam 18pkt z próbnej matury ustnej z polskiego. Nie jest źle.

A w ogóle to się ostatnio z Kao na gronie zgadałyśmy.
Ehh, zaniedbałam strasznie eMeRkę ostatnio. ;(
Data: Sob Kwi 07, 2007 3:36 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Offtopic
Odpowiedzi: 4381
Wyświetleń 584366

Zobacz cały wątek

Taa, w takim razie ja mam jednego dnia próbną z polskiego, II etap OWE (o ile oczywiście się dostanę ) i studniówkę. Jeżeli wszystko się potoczy zgodnie z planem, to oczywiście zrezygnuję z próbnej matury
Data: Pią Paź 24, 2008 8:29 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 3676

Zobacz cały wątek

Cytat: Chciałam odnieść się jeszcze do wcześniejszych postów - o złych ocenach w szkole a dobrze zdanej maturze.
Typowa polska mentalność. Skoro jemu jest tak dobrze i ma 60% z matury, choć ledwo na dwa umie - dowalmy wypracowanie na maturze z biologii, a co, niech nie ma tak dobrze!
Może przesadzam, ale jak słyszę coś takiego to mnie trzęsie.
Ktoś dużo zarabia? Powinien płacić większe podatki.
Znajomemu zepsuł się samochód? Ojej... (ha, wiedziałam! Wiedziałam, że ten szit długo nie pociągnie! Niech ma!)
Sąsiad ma basen na ogródku? Szpaner...
Boże, jakie to polskie...Zgadzam się z tym Na próbnej z bio było dużo odpowiedzi w treści zadania. Wystarczyło więc przeanalizować... Co złego w tym, że ktoś ma słabe oceny a np. maturę na 5? Niech sobie ma.

Teraz wytłumaczenie dla Dragonki.

Jestem w 3 kl LO, lece średnio na dst, raczej olewałem naukę w 1 i 2 kl. Do próbnej nic się nie przygotowywałem, wydawała się prosta, mam 67%.
Kilka osób w klasie: 1, 2, 3 na minimum dst raczej db i bdb, matura ledwo zdana na 40% etc. Dlaczego więc ja "olewator" mam taki wynik a "złotka" taki słaby?
Bo oni: nie potrafią dokonac własnej analizy, wszystkie te oceny to zasługa kucia na blache, przy odpowiedzi nie mają pojęcia o czym mówią ale są wyuczeni więc db.
Ja: poczytam ze zrozumieniem, u odpowiedzi wiem o czym mówię ale nie znam szczegółów, nazw konkretnych związków - dst, dop.

Co wg Ciebie jest lepsze? Kucie na blache czy umiejętność logicznego myślenia, analizowania przyczyn i skutków danej reakcji itp.
Na kucie przed maturą jeszcze przyjdzie czas (zaczynam od lutego), a umiejętność analizowania i wyciągania wniosków? Może być ciężko

btw. Wam też przyszkadzają lekcje w nauce do matury? Np. taka matematyka. Zamiast uczyć się do matury z bio i chem będę uczył się na spr... A to nie jedyny przedmiot, z którego oceny z 1 półrocza nie zostaną przepisane
Data: Nie Sty 18, 2009 16:37
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

Posłowie dostana odprawy po 30 tys. , wybory będą kosztowały ok 88 mln zł a ja w tym roku nie będę miał matury próbnej ponieważ państwo nie ma na to pieniędzy...

Poprostu wspaniale
Data: 2007-09-19, 16:04
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kontrowersje
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 514

Zobacz cały wątek

Tak, ja w dniu pierwszej matury próbnej nie łapałem struktur gramatycznych, słownictwo też leżało... Ale matura podstawowa, nawet z niemieckiego, jest prościutka, wystarczy trochę samemu posiedzieć i efekty są zadowalające
Data: 10:19, Poniedziałek 16.02.2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 913
Cytat: Ponad osiem tysięcy płyt CD z zadaniami na próbną maturę Centralna Komisja Egzaminacyjna wysłała do szkół w całym kraju 28 lutego. Szkoły miały pięć dni na wydrukowanie arkuszy - opisuje "Gazeta Wyborcza".

CKE zachowywała specjalną ostrożność: kurierzy wręczali koperty dyrektorom do rąk własnych, dokładnie sprawdzali ich tożsamość. Ze strony internetowej CKE dyrektorzy ściągali zaszyfrowany (dostępny tylko za pomocą specjalnego kodu) harmonogram próbnej matury. Tam była też informacja, że treść zadań można ujawnić dopiero w wyznaczonym dniu egzaminu z danego przedmiotu. I że należy zachować ostrożność jak przy właściwej maturze w maju.

Cała operacja kosztowała ponad 850 tys. zł. Ale wszystko na marne. Bo na internetowych forach próbne zadania maturalne pojawiały się przed datą egzaminów. Przyznaje to w rozmowie z "GW" dyrektor CKE Marek Legutko.

- Jestem smutny. Dyrektorzy szkół, którzy są osobami zaufania publicznego, zachowali się nieodpowiedzialnie - mówi Legutko. Okazało się, że niektórzy przyspieszyli próbne egzaminy. Powody? - Na przykład dlatego, że próbna matura kolidowała z terminem szkolnej wycieczki - mówi Legutko. W innej szkole dyrektor dał uczniom tajną płytę CD z zadaniami. I w ten sposób droga zadań do internetu stała się banalnie prosta.

Legutko nie chce podać, o które szkoły chodzi. Ale mówi, że zawiadomi o znanych mu przypadkach kuratoria.

Maturzyści z 70 LO w Warszawie w czwartek nie pisali już próbnej matury z przedmiotu do wyboru (m.in. matematyki, historii, biologii, geografii). Mimo że we wtorek napisali taki egzamin z polskiego, a w środę z języka obcego. - Odwołaliśmy próbną maturę, kiedy uczniowie przyznali, że pytania z polskiego znaleźli przed egzaminem w internecie - mówi dyrektorka Anna Szumiec-Mitera. - Mamy ich wychowywać, a nie przyzwyczajać do oszustwa.Co o tym sadzicie? Sa tu zapewne osoby, ktore pisaly ta mature probna. Mieliscie pytania / odpowiedzi? Korzystaliscie z tego?

Zobacz cały wątek

Urzędnicy zaskoczyli licealistów. Centralna Komisja Egzaminacyjna w tym roku próbnej matury nie przygotuje. Dyrektorzy szkół mają wielki kłopot, bo sami nie zrobią jej porządnie


No ciekawe, jak bez tej rozgrzewki poradzą sobie maturzyści?
Data: 2007-09-20, 06:44
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 243

Zobacz cały wątek

Jak bedzie 240 to będzie super,poziom poziomem-jak ktoś chce coś osiągnąć
w życiu to osiągnie.Miałem pecha na maturze i popełniałem mnówstwo głupich błędów.Wynik z mojej próbnej matury to 267,66 a z prawdziwej modle się żeby było 255.Ehh...
Data: 23:45, Wtorek 3.06.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 267
Wyświetleń 38387

Zobacz cały wątek

czec tych pytan mialam na poprzedniej próbnej, ale fakt teraz też były...a ja wczoraj tylko sobie przeczytalam niektóre...moglam sie nauczyc, ale po co...wzasadzie to matury próbne sa po to, by sprawdzić siebie 45 min i skonczylam he zobaczymy jak wyniki beda
Data: 2008-03-06, 10:35
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: śmietnik
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 211

Zobacz cały wątek

Posłowie dostana odprawy po 30 tys. , wybory będą kosztowały ok 88 mln zł a ja w tym roku nie będę miał matury próbnej ponieważ państwo nie ma na to pieniędzy...


I tak myślę, że zdasz, czego gorąco Ci życzę:)
Data: 2007-09-30, 20:12
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kontrowersje
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 514

Zobacz cały wątek

po internecie krążą jakies pytania które rzekomo pojawiły sie na maturze próbnej w tym roku: tu macie linka:

Czyli sciema tak??? Bo nie pisałam próbnej matury jako,ze moja wspaniała szkoła takowej nie organizowała,wiec nie wiem jakie były zadania.
Data: 20:20, Środa 12.03.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 96
Wyświetleń 11801

Zobacz cały wątek

Cytat: Chemiczka uwarzala ze ja nie będzie ze mnie dobry chemik i próbowala mnie tępić


Heh miałem podobną sytuację w tym roku z matematykiem, który truł mi, żebym lepiej matury nie zdawał, a tu zonk bo na próbnej dostałem 80% (oczywiście poziom podstawowy)
Data: 2008-12-06, 08:59
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Poza laboratorium
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 2416

Zobacz cały wątek

A ja jestem w szoku, że Szanowna Pani Ulubiona odpuści nam sprawdziany z rachunkowości w tym czasie, żebyśmy mogli się przygotować do próbnej matury
Aż boję się pomyśleć, co będzie potem Trza będzie nadrobić ilość sprawdzianów i testów, chyba zaczniemy spotykać się nawet w niedzielę po kościele
Data: 2007-10-31, 22:54
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoły średnie
Odpowiedzi: 340
Wyświetleń 34836

Zobacz cały wątek

Ja z próbnej matury jestem zadowolona mialam 73 % przy czym za duzo się nieuczyłam ;p dopiero od tego zaczynam poważne powtarzanie:) jednakże mam nie lada problem .. ponieważ zdaję tylko biologię podst. Jak myslicie gdzie moze wystarczyc mi tylko biologia( oczywiscie jeszcze polski i obcy ) kiedy to jestem pewna ze zdam ja powyzej 50 % na pewno . prosze o odp
Data: Sro Sty 28, 2009 11:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

wiecie co? Mozecie mi nie wierzyc, ale przed dzien próbnej matury z cke, wyobraziłam sobie zadanie, jakie bedzie:) i co sie okazało? że bylo identyczne, kropka w kropke

Ja Wam powiem, ze uczcie sie grawitacji, czuje ze wcisną hydrostatyki troszeczke, i element relatywistycznej.
Data: Pią Sty 30, 2009 20:36
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 FIZYKA
Odpowiedzi: 152
Wyświetleń 12802

Zobacz cały wątek

Samodzielnie może być ciężko. Rok starszy kolega ze szkoły chodzi na biol-chem, a chce zdawać matematykę rozszerzoną. Z matury próbnej z maty miał 6% ale chyba się nie zraził
Sam jestem na profilu mat-fiz choć nie wiem co ja tam robię
Data: Sob Lut 07, 2009 15:13
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura i egzaminy na uczelnie - forum maturzystów i kandydatów na studia
Odpowiedzi: 57
Wyświetleń 889

Zobacz cały wątek

Ja z próbnej matury jestem zadowolona mialam 73 % przy czym za duzo się nieuczyłam ;p dopiero od tego zaczynam poważne powtarzanie:) jednakże mam nie lada problem .. ponieważ zdaję tylko biologię podst. Jak myslicie gdzie moze wystarczyc mi tylko biologia( oczywiscie jezcze polski i obcy ) kiedy to jestem pewna ze zdam ja powyzej 50 % na pewno . prosze o odp
Data: Wto Sty 27, 2009 14:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

Cytat: Pamietam ze nam zawsze powtarzali ze matury probne są trudniejsze niz te majoweTo sugerujesz, że matura w maju może byc jeszcze łatwiejsza od tej próbnej? No, nie wyobrażam sobie tego, aczkolwiek nie mam nic przeciwko...
Data: Pon Sty 19, 2009 11:43
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 CHEMIA
Odpowiedzi: 434
Wyświetleń 16951

Zobacz cały wątek

byłabym wdzięczna jeśli ktoś by mógł mi przesłac arkusz próbnej matury z biologi:) mój mail . oczywiście arkusz rozszerzony poprawiam w tym roku 80 procent i chciałabym wiedzieć co ciekawego mieliście:)
Data: Czw Sty 15, 2009 15:15
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

byłabym wdzięczna za przesłanie mi arkusza próbnej matury z chemii na poziomie rozszerzonym:) jeśli ktoś mógłby mi przesłać na maila :) nie mam dostępu do arkuszy bo poprawiam maturę a właśnie na chemii zależy mi najbardziej.:)
Data: Czw Sty 15, 2009 15:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 CHEMIA
Odpowiedzi: 434
Wyświetleń 16951

Zobacz cały wątek

jeszcze nie oddali wynikow ale gdybyscie nie zdali matury próbnej (hipotetycznie)nie mieli 30%. Bo ja mam takie czarne mysli jak zwykle. Uczylibyscie sie jeszcze wiecej czy zmienili na podstawe ?

oczywiscie nie zakładam że tyle mam ale interesuje mnie wasze zdanie
Data: Pią Sty 16, 2009 15:09
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 250
Wyświetleń 19993

Zobacz cały wątek

Witam. Nie wiecie może, czy do matur z biologii, tych z maja zeszłego roku i poprzednich można gdzieś dostać tego typu klucz jak do próbnej matury z CKE ze stycznia? Jest on dużo bardziej szczegółowy i można lepiej dojść do tego jakie ewentualne błędy się popełniło niż tylko na podstawie jednej przykładowej odpowiedzi... To samo pytanie tyczy też się chemii. Z góry dzięki:)
Data: Nie Lut 08, 2009 21:58
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009 BIOLOGIA
Odpowiedzi: 2145
Wyświetleń 73966

Zobacz cały wątek

Cytat: Skoro już o obecnej edycji mowa, to pojawił się problem:

Termin 2. etapu pokrywa się z terminem matury próbnej.

Czy kierownictwo zamierza coś w tej sprawie zrobić? Tylko nie przesuwajcie na 10. bo wtedy mam studniówkę .W zeszlym roku bylo tak samo na "konkurencyjnej"( ) OP. Taki problem to nie problem - po prostu nie napiszesz probnej.
Data: Czw Paź 23, 2008 7:19 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 3676

Zobacz cały wątek

Jaro napisał: Bardzo Cię krzywdzą, bo chcą zebyś nie był burakiem bez jakiejkolwiek tożsamości i świadomości kulturowej.

Ależ proszę Cię! Czy do nie bycia "burakiem kulturowym" potrzebne mi są dokładne daty, dotyczące najmniejszych niuansów z życia pisarzy?

Jaro napisał:
Pytasz po co Ci polski? Przecież od 1 klasy podstawówki powinieneś się uczyć budowy maszyn, a inne przedmioty tylko minimalnie ponad granicę analfabetyzmu. Warunki "umowy" były znane od początku. Dostajesz maturę i szanse na studiowanie, a ze swojej strony dokładasz się do matury(z obowiązkowym polskim włącznie). Czy tak nie było? Ktoś za Ciebie wybrał tę drogę? Ktoś inny wybrał dla Ciebie szkołę do której chodzisz?

Pierwsza sprawa - wcale nie pytam, po co mi polski. To mój ojczysty język, mowa moich przodków, dlatego szanuję go i uczę się bez szemrania.

Druga sprawa - oczywiście, że nikt nie wybrał za mnie drogi. Sam sobie świadomie wybrałem profil matematyczno-fizyczny i wcale nie było zaznaczone, że będę miał rozszerzony język polski. Nie wydaje Ci się lekką przesadą to, że na trzy miesiące przed maturą, ja nie mam czasu na naukę matematyki i fizyki, bo muszę się uczyć polskiego? Jakaś bardzo pokrętna logika.

Jaro napisał:
Jedyną osobą do które mozesz miec pretensje jestes Ty sam(nie giertych, nauczyciel z polskiego, czy tez inne osoby)!

Mam mieć pretensje sam do siebie, że w/w człowiek uważa swój przedmiot za wiodący w mojej klasie? O tyle mogę mieć do siebie pretensję, że wybrałem tę szkołę. Niestety, trafiłem na nauczyciela wyjątkowego.

Jaro napisał:
Także zamiast siedzieć i pisac głupoty na forum zacznij czytać literaturę piękną, bo po maturze mozesz nie mieć juz na to czasu, ochoty lub okazji...Powodzenia

Zdania pełne wiary! Aby podejść do matury, trzeba być najpierw do niej dopuszczonym, a ten człowiek mi tego nie ułatwia. I zapewniam, że literatury pięknej się naczytałem. Aż nadto.

Mimo że z matury próbnej miałem 82%, on nadal nie jest do mnie przekonany najwidoczniej.

Również pozdrawiam.
Data: 2007.02.14 19:45
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Różne
Odpowiedzi: 4330
Wyświetleń 300441

Zobacz cały wątek

U nas w szkole piszemy język polski , język obcy oraz wybrany przedmiot. Każdy możemy pisać na dowolnym poziomie i niekoniecznie to , co zadeklarowaliśmy w deklaracjach. Ja pisałem język polski podstawowy , jutro angielski rozszerzony , a piątek geografia rozszerzona.W maju do tego zestawu dodam jeszcze matematykę rozszerzoną. Jeśli mam być szczery wyniki grudniowej matury próbnej mnie nie bardzo interesują , chociaż dadzą pewien ogląd sytuacji
Data: 2007.12.05 18:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Licznik OFF
Odpowiedzi: 6294
Wyświetleń 394206

Zobacz cały wątek

Dziś zdecydowałem się zmienić swoją deklarację maturalną, a dokładniej poziom matury pisemnej z języka angielskiego z podstawowego na rozszerzony. 31/31 osób z klasy zdaje rozszerzenie, zobaczę po próbnej, czy na pewno tak zostanie.

Z polskiego temat:
Przedstaw portrety zbrodniarzy w różnych epokach.

czyli moje przedmioty wyglądają tak:
ustny: polski, angielski (PP)
pisemny: matematyka (PR), angielski (PR) oraz chemia (PR)
Data: 2008.09.26 22:18
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Różne
Odpowiedzi: 4330
Wyświetleń 300441

Zobacz cały wątek

Tak, z tym stosunkiem. Wyczytałem z tak samo próbnej matury z 2005 roku, gdzie był ten sam tekst. Pisze tam:

" Leszek Kołakowski – pomimo wszystko – twierdzi, że nie należy kłamać [...] " więc raczej odpowiedź "D".

Rodzaje kłamstwa, to: przemilczenie i wprost.
Data: 26 Listopad 2008, 14:57
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009
Odpowiedzi: 936
Wyświetleń 128203

Zobacz cały wątek

Co do biologii mam mieszane uczucia, wiele pytań z tegorocznej próbnej matury z biologii pojawilo się już kiedyś, kilka pytań dotyczyło materiału, którego nie miałam w szkole jeszcze omówionego ah... Trudno, następna próbna bedzie pojdzie mi o wiele lepiej!!
Data: 29 Listopad 2008, 12:02
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Hydepark (bez rejestracji)
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 6895

Zobacz cały wątek

Cytat: Dzień matury próbnej z polskiego. Nawet nieźle poszło. Jestem ciekawy jak ocenią wypracowanie na rozszerzonej...

Cytat: Aha, a w tej chwili próbuje sobie powtórzyć coś na jutrzejszą maturę z niemca. Cienko to widzę


Powodzenia (na pocieszenie powiem, że obcojęzykowe maturki nie są trudne).
Data: Pią, 16 Grudzień 2005 13:07:54
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 3307
Wyświetleń 199846

Zobacz cały wątek

Krzak 26.11.2008 Piwnica 21

Przychodzimy do klubu gdzieś koło 19stej, zajmujemy najlepszy z niezarezerwowanych stolików, a ja idę po piwo...no i przypomina mi się dlaczego nie lubię piwnicy...pani zapytała w gruncie rzeczy miłym głosem czy mogę zobaczyć dowód?
MAQ w myślach haha! fuck offff drugi raz się wam nie uda!
maq w realu: ależ OCZYWIŚCIE.

Wracam do stolika i gadamy o wszystkim i o niczym, gdzieś tam przebija się temat jakże istotnej próbnej matury oraz tego, że Dżem to nie muzyka.
W linii bocznej pojawia się grupa znajomych oraz jakiś samotny niespełniony fan Niemena próbujący nawiązać dialog
Wszystko to trwało może godzinę i wychodzi Ranus tradycyjnie przedstawiający sponsorów wśród których znalazła się moja ulubiona firma Hadex Gaz, zawsze idealnie komponująca się z resztą wymienianych firm z reguły związanych z muzyką

No i okazało się, że na koncert na którym mieli wszyscy usiąść przybyła spora grupa ludzi, rzekłbym wręcz, momentami był tłok, w sumie dobrze podziałało na atmosferę
Sam zespół, bardzo energetycznie, Pan Błędowski to nikt inny jak polskie wcielenie Iana Andersona, niezwykle dużo energii ma w sobie ten staruszek Bardzo fajnie nawiązywał kontakt z publiką w rożny mniej lub bardziej konwencjonalny sposób zapowiadając nadchodzące numery
A dźwięki które wydobywał ze swoich skrzypiec bywały naprawdę piękne...brzmiało to jak jakiś zupełnie nowy rodzaj mooga
Panowie Winder i Ścierański to także naprawdę doskonali muzycy....
Perkusista grał bardzo fajnie, choć po solówce spodziewałem się czegoś więcej, nieco była nudnawa w gruncie rzeczy.
Z rzeczy technicznych:
Gitara bardziej do przodu by się przydała i w ogóle cała kapela odrobinę głośniej.
Repertuar?, dużo nowej płyty(Kattowitz, Wysoki lot, W bajkowym świecie Księcia Basu, Lakis) oraz wszystkie żelazne punktu z lat wcześniejszych(Krzak, Blues E-dur, Przewrotna samba, Kawa Blues itd.).
Koncert półtorej godziny + bisy czyli całkiem przyzwoicie.
Generalnie fajnie było, ale chętnie upolowałbym Krzaka w nieco większym miejscu z lepszą akustyką, w Piwnicy był niezły klimat ale mam wrażenie, że muzyka się nieco zdusiła może od papierosuff?

Później panowie zeszli podpisywać płyty itd, ale już nas nie było...jakoś nie chciało mi się czekać( ) no i ta pozytywna myśl przy wyjściu dinazarły to umią potrafieć.
Data: Pon, 01 Grudzień 2008 10:07:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 134
Wyświetleń 15610

Zobacz cały wątek

U W A G A – Arkusze maturalne są już na naszym forum

Pierwsze arkusze egzaminacyjne z matury próbnej, już są dostępne na forum w dziale „Zagadnienia na zaliczenia, egzaminy, testy” w temacie:Wystarczy kliknąć w powyższy link…
Data: Czw Lis 16, 2006 2:53 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura – nie taki diabeł straszny…
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 4183

Zobacz cały wątek

Cytat: ja miałam biole zdawać, ale zrezygnowałam


ja też.Przestraszyłam się pytań z matury próbnej z ubiegłych lat ;]
Ja zdaje mature jeszcze w starym systemie.Zdaje:polski,j.angielski i geografie
Data: Wto Mar 27, 2007 1:47 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Strych
Odpowiedzi: 271
Wyświetleń 16159

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich Maturzystów!!!! Mam takie pytanko drobne odnośnie matury rozszerzonej z polskiego. Zastanawiam się, czy jest w niej jakaś prawidłowość; tzn. Czy w tematy pracy pisemnej to zawsze jest poezja i proza do wyboru, tak jak było to na próbnej? Jest np. możliwośc dostania samej poezji???

PLEASE ODPOWIEDZCIE!!!!
Data: 2 Maj 2007, 14:47
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1135

Zobacz cały wątek

Witam w tym roku zdaję maturę.Jako dodatkowy przedmiot zdaję matematykę na podstawie.Z próbnej matury miałem 75%.Jakie są moje szanse na dostanie się na Politechnikę.Myślałem o budownictwie.Czy ktoś z Was dostał się na politechnikę zdając maturę podstawową z matematyki.
Data: 10 Marzec 2008, 22:19
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 895

Zobacz cały wątek

W piątek podano informację, że matura próbna będzie w marcu. Ja piszę w tym roku (szkolnym) maturę i jestem tym faktem zdziwiony. Pewnie jeszcze nie sprawdzą nam przed napisaniem Matury

Lepsze już to jak całkowite wycofanie Matury próbnej (a miało tak być, tylko petycje sprawiły, że jednak ta próbna Matura jest)

Co sądzicie na ten temat ??

ps. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział.
Data: 23 Wrzesień 2007, 20:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 694

Zobacz cały wątek

wypowiedz swoją kieruję do "kasiula" ; - moja droga nie moglaś się dowiedzieć w piątek, gdyż warunkiem do przystąpienia do próbnej matury był fakt, że wcześniej musiałaś wypełnić deklarację i tam biało na czrnym było powiadomienie o próbnej jak i sami nauczyciele wiedzieli już o terminie jej nastąpienia... tak więc radzę Ci wyłączyć komputer i spakować się bo jutro rano masz lekcje w swoim gimnazjum... a nie zasmiecasz zbednym komentarzem forum
Data: 25 Listopad 2008, 00:14
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009
Odpowiedzi: 61
Wyświetleń 18469

Zobacz cały wątek

Cytat: przeczytałem moze 1/3 całościja przeczytałam co dziesiatą lekturę i jakoś mi to nie przeszkodziło w ładnym zdaniu matury z polaka ;P
A zmienić przedmioty i temat to nawet jeszcze w grudniu można po próbnej ;P Tylko, że zmianę tematu trzeba omówić z nauczycielem prowadzącym
Data: Czw Wrz 13, 2007 9:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Edukacja
Odpowiedzi: 255
Wyświetleń 11116

Zobacz cały wątek

Polski- podstawa
Angielski- podstawa
Matematyka-podstawa

Była jeszcze rozszerzona chemia, ale stwierdziłem, że braknie mi na nią czasu i musiałem zrezygnować

Na próbnej było znośnie, po za matą(która była kompletną klapą), czyli 56% przy całkowicie "zielonym" podejściu. Dla mnie najważniejsze, że próbny egzamin zawodowy zaliczyłem bo to jest gorsze od matury
Data: Sro Mar 28, 2007 7:38 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Strych
Odpowiedzi: 271
Wyświetleń 16159

Zobacz cały wątek

Cytat: ja też.Przestraszyłam się pytań z matury próbnej z ubiegłych lat ;]


nie wiem jak to będzie wyglądać w tym roku z pomysłami Giertycha, ale w tamtym roku moje koleżanki które zdawały biologię były zadowolone ;P
Data: Sro Mar 28, 2007 10:06 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Strych
Odpowiedzi: 271
Wyświetleń 16159

Zobacz cały wątek

Dzień matury próbnej z polskiego. Nawet nieźle poszło Jestem ciekawy jak ocenią wypracowanie na rozszerzonej...

EDIT:
Aha, a w tej chwili próbuje sobie powtórzyć coś na jutrzejszą maturę z niemca. Cienko to widzę
Data: Czw, 15 Grudzień 2005 21:47:14
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 3307
Wyświetleń 199846

Zobacz cały wątek

Ja już staram się powtarzać, ale raczej pod kątem właściwej matury.

Na próbnej będę pisał anglika rozszerzonego, bo taki poziom zaznaczyłem na wstępnej deklaracji, a zmieniłem zdanie i jeszcze nie zmieniłem deklaracji, a jak zmienię deklarację po świętach to i tak już to chyba nic nie da
Data: 2008.12.30 19:47
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Licznik OFF
Odpowiedzi: 6294
Wyświetleń 394206

Zobacz cały wątek

Bibliografię i w ogóle prezentację mam gotową od września - mieliśmy coś na kształt próbnej matury ustnej. A ja leń, zachowałem sobie ten sam temat. "Motyw buntu w literaturze". Pasuje mi idealnie. Poza tym nieśmiało zaczynam przygotowania do matury z historii. O WOS i angielski się nie boję.
A od przyszłego tygodnia (po Pyrkonie) to już w ogóle postanowiłem przysiąść fałda i wziąć się do nauki, żeby potem nie było obciachu, gdy przyjdą wyniki .
Data: 23 marca 2006, 18:27
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zadomowienie - powitania na forum
Odpowiedzi: 4790
Wyświetleń 108707

Zobacz cały wątek

Przyznam, że sama się zastanawiam, jakim cudem wyszła im suma aż 25 zł. Jednak uważam, że ci uczniowie zrobili źle, że po prostu nie zapłacili, powinni dowiedzieć się ile opłata wynosi w innych szkołach, a potem zwrócić się do dyrekcji szkoły z tym problemem, że suma jest zawyżona. A tak zrobili tylko sobie samym krzywdę, bo nie mogli podejść do próbnej matury.
Data: 2009-01-29, 14:30
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kontrowersje
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 356

Zobacz cały wątek

Czy posiada ktoś klucz do matury próbnej z WOS-u poziom podstawowy i rozszerzony (woj. mazowieckie) i mógłby mi go udostępnić?

Za ewentualna pomoc, bardzo dziękuję.

email
Data: Sro Kwi 02, 2008 1:35 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Arkusze maturalne, testy
Wyświetleń 3238

Zobacz cały wątek

Ojej! Jak bardzo widać , że piszesz pracę trzymając przed sobą klucz odpowiedzi !!! Brakuje paru przecinków i są 2 błedy językowe, ale poza tym praca poprawna. W granicach powyżej 70 % . ale to straszne- pisać dla polonistki wypracowanie w domu z kluczem w ręku. Już na ten temat nie chcę więcej postów!!!Myslałam , że po prostu napisałeś w szkole w czasie próbnej matury i czujesz sie niepewnie. Myliłam się
Data: Nie Mar 16, 2008 10:39 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Język polski
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 7981

Zobacz cały wątek

Cześć.
Zdolniacha ze mnie. Wstaję i szykuję się normalnie, czyli tak, jak zawsze, gdy idę na 8 do szkoły. Zachodzę pod straszliwe gmaszysko, w którym wypacza się młode umysły, a tu - dzień dobry! - portier przypomniał, że dziś powtórka matury próbnej i lekcje zaczynają się od 10.45
Data: 4 marca 2008, 09:30
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zadomowienie - powitania na forum
Odpowiedzi: 52024
Wyświetleń 505880

Zobacz cały wątek

Cytat: Na szczęście ominęła mnie "przyjemność" zdawania na studia i wcale nie żałuję. Miałem najdłuższe wakacje w życiu - od połowy maja do październikaMnie też ominie. I czekam z utęsknieniem na te blisko pięć miesięcy wakacji
Ten system jest chory.
Po pierwsze, nauka w szkole powoli zamienia się nie w naukę przedmiotu, ale naukę pod egazmin (najlepszy przykład - języki obce)
Po drugie, tzw. prezentacja niczemu nie służy poza marnowaniem czasu. Wiem, bo sam teraz taka piszę. Dodatkowo, po wtopie z kupowaniem prac, w tym roku ocena zostanie przeniesiona bardziej w kierunku późniejszej odpowiedzi przed komisją. Czyli wracamy właściwie do starej formuły ustnego z "polaka", zta róznica, iż uczeń będzie odpytywany z obkutego na maksa zakresu materiału, a nie programowego ogółu.
Po trzecie, liceum trwa teraz trzy lata. To za mało. Zwłaszcza, że program nic się właściwie nie zmienił. Pardon, zmienił się: wywalono całki i zmniejszono materiał ze stereometrii. Powiem jednak szczerze, że jeśli chcę się dobrze nauczyć matematyki (na sprawdzian czy maturę) tro ucze się ze starych książek, z których korzystali jeszcze moi rodzice.
Po czwarte, mamy koszmary pokroju matury z informatyki. Po maturze próbnej, informatyk wysłał do OKE list z zastrzeżeniami. Komisja list olała i w maju dochodziło do rozmaitych incydentów. Pliki wyjściowe nie mieśiły się na dyskietkach (nie była to wina źle wykonanej przez abiturientów pracy; pliki same z siebie musiały być większe niż 2-3 MB) – dyrektor posłał portiera by ten kupił z dyrektorowych pieniędzy pen-drive'y. Arkusza nie dalo się wypełnić w podanym czasie. Nauczycielowi (a to b. dobry fachowiec) zabrało to blisko godzinę wiecej.
I po piąte, irytują mnie komentarze tzw. "dorosłych". Spotkać ic można wszędzie, zwłaszcza w mediach. Ludzie Ci kochają uprawiać zbiorowy lament nad degrengoladą, indolencją i rozpustą dzisiejszych maturzystów, porównując je ze stanem na wczesne lata 70. Super. Jestm głupi młotek, prawdziwa nauka była za Gierka... Wszystko co najlepsze było za Gierka... Nawet komputery i telefony komórkowe. Nauka kwitła. Kiedyś tego nie wytrzymam i zacznę glośno psioczyć
Data: 4 marca 2006, 11:38
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Powrót z gwiazd
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 2734

Zobacz cały wątek

Cytat: Virgo C., jak to możliwe...? Myślałam, że po moim roczniku już była nowa.


Jak pewnie pamiętasz ostatecznie dali wam wybór czy chcecie pisać starą czy nową maturę (po próbnej zdaje się doszli do wniosku, że jeszcze za wcześnie na zmiany). Dwa kolejne roczniki miały jeszcze starą maturę, a potem już do matury szły pierwsze roczniki młodocianych przestępców (czyt: absolwentów gimnazjów) i oni już zdawali nową bez wyjątku
Data: 10 grudnia 2008, 15:46
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Planeta małp
Odpowiedzi: 6957
Wyświetleń 99430

Zobacz cały wątek

Nutzz, podczas przygotowań z matury polonistka oświadczyła, że moja praca jest "chyba kpiną". Potem, na próbnej, ledwie trójkę wyciągnąłem, żeby w maju dostać 4,5 z pisemnej i 5 z ustnej. Wiem, że "teraz matura jest inna", ale pół roku - to wieczność na przygotowanie się

ilcattivo13, może to było z premedytacją?
Data: 8 grudnia 2008, 17:00
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Planeta małp
Odpowiedzi: 6957
Wyświetleń 99430

Zobacz cały wątek

W niniejszym wątku znajdziesz do ściągnięcia przykłady arkuszy maturalnych, jakie były użyte na maturach próbnych i właściwych w minionych sesjach.
Listę otwierają arkusze z matury próbnej z 16 grudnia 2005:
Arkusz I:
Arkusz II:
Arkusz III:
Transkrypcja tekstu arkusz I:
Transkrypcja tekstu arkusz II:
Model odpowiedzi arkusz I:
Model odpowiedzi arkusz II:
Model odpowiedzi arkusz III:
Data: Sob 17 Gru, 2005 10:37 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura z angielskiego
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 10883

Zobacz cały wątek

hym... ja mam studniówke w dzien matury próbnej:/ to jakaś pomyłka!
Data: 24 Październik 2008, 13:21
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009
Odpowiedzi: 61
Wyświetleń 18469

Zobacz cały wątek

że zosia burżuj, jedzi taksówkami. xd
że zaraz zniszczę swoją wizję dobrze napisanej matury próbnej czytając klucz odpowiedzi xDDD
Data: Pią Sty 09, 2009 1:15 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ring
Odpowiedzi: 7074
Wyświetleń 117037

Zobacz cały wątek

Heh, mnie z próbnej matury z historii wyproszono z sali.
Data: 2007-08-28, 21:11
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 249

Zobacz cały wątek

Z matury próbnej,z przedmiotu wybranego,ja wybrałem Biologię,miałem 51%.
Najlepszy wynik w naszej szkole wieczorowej.
Data: Sro Gru 10, 2008 09:12
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Śmietnik
Odpowiedzi: 4056
Wyświetleń 33859

Zobacz cały wątek

Ja zdaję:

Polski podstawowy
Niemiecki podstawowy
Wos podstawowa

Na próbnej wszystkie przedmioty zdałem A nic się nie przygotowywałem do próbnej matury
Data: Pią Kwi 06, 2007 3:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Strych
Odpowiedzi: 271
Wyświetleń 16159

Zobacz cały wątek

Czy ma ktoś lub zna link do rozwiązań matury próbnej Marzec 2008 z fizyki na poziomie rozszerzonym? Jeśli tak, to proszę podanie linku.
Data: Sob Kwi 26, 2008 8:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Arkusze maturalne, testy
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 2366

Zobacz cały wątek

no to super;// miało podbno niebyc matury próbnej ale to szczegól ja wybrałąm matme chyba zgłupiałam ..eehh
Data: 21 Październik 2008, 12:16
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matura 2009
Odpowiedzi: 61
Wyświetleń 18469

Zobacz cały wątek

Aby cię uspokoić - to zadania z matury próbnej z fizy z marca 2008 roku i odpowiedź jest na pewno taka bo mam klucz
Data: 26 Październik 2008, 21:56
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zadania
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 259

Zobacz cały wątek

Stres będzie jeszcze większy i więcej osób z tym sobie nie poradzi. Ciekawe co będzie jak oblany maturzysta poda KEN do sądu. Brak próbnej matury, brak synchronizacji matury z tym co uczą...
Data: 2007-09-20, 08:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Szkoła, nauka
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 243

Zobacz cały wątek

wątpię żeby jakoś była jakaś super : za moich czasów,ksero matury próbnej było żałosnej jakości i źle odbite i na kserze w którym akurat kończył się toner o_O
Data: 2009-01-22, 20:48
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kontrowersje
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 356

Zobacz cały wątek

u mnie wynik matury próbnej z polskiego miał spory wplyw na semestralną i końcoworoczną, a z niektórych przedmiotów traktowali to jako ocenę cząstkową. zależy od poziomu wredności nauczyciela :)
Data: Pią 31 Sie, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nauka
Odpowiedzi: 475
Wyświetleń 39313

Zobacz cały wątek

Poszukuje odpoiwedzi i klucz do oceniania wypracowań próbnej matury 2008 z języka polskiego opracowanej przez cke
Data: Sob Mar 15, 2008 8:21 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Język polski
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 7981

Zobacz cały wątek

sądząc po wynikach z matury próbnej z operonem wielu znajomych z różnych szkół,z różnych części kraju,nie sądze,żeby próg punktowy znacznie wzrósł...
Data: 18:32, Niedziela 6.01.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 18388

Zobacz cały wątek

A wiadomo coś na temat matury próbnej z J. Angielskiego? Czy będą również dziś arkusze wraz z odpowiedziami dostępne?
Data: 12 Styczeń 2009, 12:33
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Hydepark (bez rejestracji)
Odpowiedzi: 301
Wyświetleń 60997

Zobacz cały wątek

ja powiem więcej z matury próbnej miałam o 26% więcej niż z ostatecznej, a do ostatecznej ryłam...
Data: 2008-11-22, 00:52
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Matury
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 694

Zobacz cały wątek

Właśnie o to chodzi, że robiliśmy jakieś wypracowanie na lekcji, z próbnej matury i nie było napisane, że trzeba się odwołać a w kluczu było za odwołanie się do całości lektury 5 pkt... Co to ma być
Data: 7 Maj 2008, 14:32
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dyskusje / Problemy / Pytania - dotyczące Matury
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 1459

Zobacz cały wątek

rozprawka nawet przyjemna, poziom dzisiejszej matury był ogólnie niższy od tego co było na próbnej z operonu (o tej z cke się nie wypowiadam bo nie było takiej w naszej szkole)
Data: 12:26, Wtorek 6.05.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kandydaci
Odpowiedzi: 407
Wyświetleń 37405

Zobacz cały wątek

no nie wiem pewnie aż takiej różnicy to nie robi ale w zadaniu z próbnej matury z chemii na poz. rozszerzonym było pytanie o masy jonów, stężenie itd
Data: 2009-01-17, 14:57
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dla laików
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 340